Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Policjanci przejęli alkohol i papierosy bez polskich znaków akcyzy
Michał Ciechowski 11 lipca, 2014, 17:28 Aktualności Miasto
posterunek_piec-2
Zebrany przez śledczych materiał dowodowy wraz z zabezpieczonymi dowodami rzeczowymi trafi do Urzędu Celnego (fot. Łukasz Piecyk)

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, w jednym z mieszkań na Starym Mieście, zabezpieczyli papierosy i alkohol bez polskich znaków akcyzy. Teraz  47-letniej kobiecie  za wykroczenie skarbowe może grozić wysoka grzywna.

– W środę, o godzinie 8:30 policjanci z Komisariatu na Śródmieściu weszli do jednego z mieszkań na toruńskiej Starówce – informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik toruńskiej policji. – Podstawą do przeszukania były wcześniejsze przypuszczenia kryminalnych, że właścicielka mieszkania może łamać prawo. W lokalu, gdzie mieszkała 47-latka funkcjonariusze znaleźli ponad cztery i pół tysiąca  sztuk papierosów oraz prawie 2 litry alkoholu bez polskich znaków akcyzy.

Gdyby towar trafił do nabywców, Skarb Państwa straciłby kilkadziesiąt tysięcy złotych. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy wraz z zabezpieczonymi dowodami rzeczowymi  trafi do Urzędu Celnego.

– Za posiadanie wyrobów tytoniowych oraz alkoholu bez polskich znaków akcyzy może grozić kobiecie wysoka grzywna – dodaje Dąbrowska.

Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także