Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Policjanci uratowali desperatkę
KMP Toruń 6 października, 2014, 13:01 Aktualności Miasto
posterunek_piec
Mundurowi udzielili 18-latce pierwszej pomocy (fot. Łukasz Piecyk)

W piątek mundurowi z komisariatu na toruńskim Śródmieściu uratowali młodą kobietę, która próbowała popełnić samobójstwo. Dzięki natychmiastowej reakcji funkcjonariusze szybko znaleźli się na miejscu i do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego udzielali jej pomocy. Kobieta trafiła pod opiekę lekarzy.

– Krótko przed godz. 18:00 dyżurny toruńskiej komendy odebrał zgłoszenie od dyspozytora pogotowia ratunkowego – relacjonuje st. sierż. Wojciech Chrostowski z policji w Toruniu. – Ten poinformował, że przed chwilą zadzwoniła do niego kobieta, z prośbą o pomoc. Jak się później dowiedział, chcąc popełnić samobójstwo połknęła tabletki i popiła je alkoholem.

Mundurowi natychmiast pojechali pod wskazany adres. W mieszkaniu na Osiedlu Fałata zastali lezącą na łóżku nieprzytomną kobietę. Wkoło znajdowały się porozrzucane tabletki i napoczęta butelka alkoholu.

– Mundurowi udzielili 18-latce pierwszej pomocy – ułożyli w bezpiecznej pozycji, udrożnili drogi oddechowe i kontrolowali jej funkcje życiowe do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego – dodaje funkcjonariusz. – Po chwili na miejscu pojawiła się załoga karetki, która odwiozła kobietę do szpitala.

 


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także