Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Policjanci uratowali pijanego desperata
Michał Ciechowski 7 lipca, 2014, 14:51 Aktualności Miasto
policja_piec-2
Probierz wykazał prawie 3 promile alkoholu w organizmie (fot. Łukasz Piecyk)

Przypadkowy świadek zatrzymał przejeżdżający patrol policjantów z Podgórza. Wskazał kierunek w jakim poszedł desperat, który chciał zrobić sobie krzywdę. Okazało się, że 46-latek miał zamiar wskoczyć do Wisły mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

– Do zdarzenia doszło w piątek, około godz. 20.00 – informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy toruńskiej policji. – Patrol z Podgórza skierowany przez dyżurnego na interwencję do Cierpic jadąc ul. Nieszawską został zatrzymany przez młodego mężczyznę. Ten zdenerwowany relacjonował, że właśnie 2-3 minuty temu minął mężczyznę, który powiedział, że „idzie utopić się w Wiśle, bo opuściła go partnerka i życie dla niego przestało mieć sens”. Policjanci ruszyli w kierunku wskazanym przez świadka.
Funkcjonariusze dostrzegli mężczyznę idącego wałem, jednocześnie ściągając z siebie ubranie. Kiedy desperat dostrzegł zbliżający się radiowóz postanowił biec w kierunku Wisły.

– Po krótkim pościgu, mundurowi zdołali zatrzymać mężczyznę, tuż przed linią brzegu – dodaje policjantka. – Okazało się, że 46 – latek był pod wpływem alkoholu.

Probierz wykazał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Wobec tego mężczyzna musiał najpierw trafić na Izbę Wytrzeźwień, a następnie w ręce specjalistów.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także