Policjanci uratowali pijanego desperata

Probierz wykazał prawie 3 promile alkoholu w organizmie (fot. Łukasz Piecyk)

Przypadkowy świadek zatrzymał przejeżdżający patrol policjantów z Podgórza. Wskazał kierunek w jakim poszedł desperat, który chciał zrobić sobie krzywdę. Okazało się, że 46-latek miał zamiar wskoczyć do Wisły mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

– Do zdarzenia doszło w piątek, około godz. 20.00 – informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy toruńskiej policji. – Patrol z Podgórza skierowany przez dyżurnego na interwencję do Cierpic jadąc ul. Nieszawską został zatrzymany przez młodego mężczyznę. Ten zdenerwowany relacjonował, że właśnie 2-3 minuty temu minął mężczyznę, który powiedział, że „idzie utopić się w Wiśle, bo opuściła go partnerka i życie dla niego przestało mieć sens”. Policjanci ruszyli w kierunku wskazanym przez świadka.
Funkcjonariusze dostrzegli mężczyznę idącego wałem, jednocześnie ściągając z siebie ubranie. Kiedy desperat dostrzegł zbliżający się radiowóz postanowił biec w kierunku Wisły.

– Po krótkim pościgu, mundurowi zdołali zatrzymać mężczyznę, tuż przed linią brzegu – dodaje policjantka. – Okazało się, że 46 – latek był pod wpływem alkoholu.

Probierz wykazał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Wobec tego mężczyzna musiał najpierw trafić na Izbę Wytrzeźwień, a następnie w ręce specjalistów.