Policjanci wraz z psami odwiedzili uczniów toruńskiego liceum [zdjęcia]

W trakcie spotkania zaprezentowano m.in. umiejętności psów policyjnych (fot. nadesłane)

Funkcjonariusze toruńskiej komendy odwiedzili Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Toruniu. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się jak wygląda codzienna służba policjanta, a także zapoznali się z umiejętnościami policyjnych psów służbowych.

Wydarzenie zorganizowano we wtorek, 28 kwietnia. PolicjanciWydziału Prewencji KMP w Toruniu na zaproszenie Dyrekcji Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Toruniu wzięli udział w zajęciach z licealistami z ,,klas policyjnych”.

– Celem spotkania było przybliżenie młodzieży w sposób praktyczny elementów codziennej służby patrolowej – relacjonuje st. sierż. Wojciech Chrostowski z Zespołu Prasowego toruńskiej policji. – Spotkanie składało się z dwóch części. Podczas pierwszej uczniowie omówili cele i podstawy prawne związane z legitymowaniem osoby. Młodzież przygotowała krótką scenkę interwencji policyjnej, prezentując w ten sposób zdobytą do tej pory wiedzę. Następnie obejrzeli przygotowany przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji KMP w Toruniu film dotyczący turnieju ,,Par Patrolowych” oraz dowiedzieli się o przebiegu zawodów I stopnia na poziomie Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Druga część spotkania miała charakter praktyczny, w której Policjanci Ogniwa Przewodników Psów Służbowych Wydziału Prewencji KMP w Toruniu zaprezentowali działania przy wykorzystaniu psów służbowych.

W pokazach brał udział pozorant, który bez trudu został poskromiony przez czworonogi. Dodatkowo, pies wyszkolony do wykrywania materiałów wybuchowych zaprezentował swoje wysokie umiejętności, zaznaczając bez najmniejszych problemów miejsce, w którym został podłożony (w celach pokazowych) zapach materiału wybuchowego.