Policjanci z wizytą w przedszkolu

Fot. KMP Toruń

Maluchy z Przedszkola Niepublicznego „Kangurek” spotkali się z wyjątkowymi gośćmi. Wizyta policjantów była doskonałą okazją do przypomnienia zasad bezpiecznego zachowania na drodze i podczas zabawy.

Mundurowi w placówce przy ul. Rakowicza pojawili się w czwartek. Funkcjonariuszka z Wydziału Ruchu Drogowego, podczas spotkania i wspólnej zabawy, opowiadała maluchom o podstawowych przepisach obowiązujących na drodze.

– Policjantka zwróciła przedszkolakom uwagę na zagrożenia, z którymi maluchy mogą się spotkać na ulicy – relacjonuje mł. asp. Wojciech Chrostowski z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. – Przy pomocy akcesoriów dydaktycznych i zabawy dzieci utrwaliły m.in. podstawowe zasady poruszania się pieszego.

Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się również jak należy się zachować podczas ataku agresywnego psa i przećwiczyły zajmowanie odpowiedniej pozycji. Policjantka mówiła także o sposobach postępowania w kontaktach z osobami obcymi.

Zajęcia okazały się dla dzieci wielką frajdą, pociechy brały w nich aktywny udział i wykazywały duże zainteresowanie poruszanym tematem. Na zakończenie wszyscy otrzymali opaski odblaskowe.

Posted Under