Policjanci zabezpieczyli towar warty kilkanaście tysięcy złotych

Zatrzymanym mieszkańcom Poznania grozi do 5 lat pozbawienia wolności (fot. Adam Zakrzewski)

Toruńscy policjanci, we współpracy z funkcjonariuszami z Poznania, zabezpieczyli skradziony towar wart kilkanaście tysięcy złotych. W tej sprawie, pod zarzutem paserstwa, zatrzymane zostały dwie młode poznanianki.

– Wczoraj policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Toruń Śródmieście zatrzymali dwie kobiety z Poznania – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy toruńskiej policji. – Funkcjonariusze mieli informacje o osobach, które mogą oferować do sprzedaży towar skradziony na początku września jednej z firm pod Poznaniem. Należy wspomnieć, że podmiot ten jest jedynym przedstawicielem tego towaru na Polskę.

Operacyjne ustalenia kryminalnych świadczyły o tym, że ów towar może być zaoferowany do sprzedaży również w Toruniu. Chodziło o markowe i specjalistyczne koszulki do jazdy na rowerze.

– Funkcjonariusze przyłapali kobiety dosłownie na gorącym uczynku, kiedy przyjechały do jednego ze sklepów w Toruniu sprzedać towar – dodaje rzeczniczka. – Przy nich zabezpieczyli ponad 20 koszulek o rynkowej wartości kilku tysięcy złotych. Stróże prawa mieli podejrzenia, że kobiety mogą być w posiadaniu większej ilości przedmiotów. Na prośbę toruńskich mundurowych koledzy po fachu z Komisariatu Policji Poznań Grunwald dokonali przeszukań w ich mieszkaniach i garażu.

To właśnie podczas tych czynności mundurowi odzyskali i zabezpieczyli ponad trzykrotną ilość towaru zatrzymanego w Toruniu, wartą kolejne kilka tysięcy złotych. Odnaleziony towar wkrótce wróci do prawowitego właściciela.

Zatrzymane 26 i 24- letnie poznanianki z ust policyjnych śledczych usłyszały zarzut paserstwa za co grozi im do 5 lat więzienia.