Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Policjanci zabezpieczyli tytoń i papierosy bez polskich znaków akcyzy
Michał Ciechowski 29 maja, 2015, 13:24 997
29maj2015akc (1)
Mężczyzna trzymał niedozwolony towar w lokalu na toruńskiej starówce (fot.policja)

Tytoń i papierosy bez polskich znaków akcyzy odnaleźli toruńscy policjanci podczas przeszukania jednego z mieszkań na toruńskiej starówce. Jak ustalili funkcjonariusze, towar należał do 50-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna naraził Skarb Państwa na straty w wysokości ośmiu tysięcy złotych z tytuły nieodprowadzonego podatku.

Do odkrycia nielegalnego procederu doszło wczoraj, dzięki współpracy toruńskich policjantów z funkcjonariuszami Izby Celnej.

– Kryminalni ze śródmiejskiego komisariatu już od pewnego czasu mieli przypuszczenia, że 50-letni mieszkaniec toruńskiej starówki może przechowywać tam papierosy i tytoń bez polskich znaków akcyzy – relacjonuje st. sierż. Wojciech Chrostowski z toruńskiej policji. – To dało im podstawę do przeszukania mieszkania w którym przebywał.

W lokalu policjanci odnaleźli blisko tysiąc sztuk papierosów i ponad 7 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Wstępne wyliczenia funkcjonariuszy wskazują, że należności Skarbu Państwa zostały narażone na uszczuplenie w kwocie blisko 8 tysięcy złotych. Mężczyzna będzie odpowiadał za paserstwo akcyzowe z Kodeksu Karnego Skarbowego. Teraz grozi mu wysoka grzywna.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także