Policjanci zlikwidowali uprawę konopi indyjskich na toruńskim Podgórzu

Kryminalni weszli do jednego z domków działkowych, w którym zatrzymali czterech mężczyzn (fot. policja)

Kryminalni z Bydgoszczy i Torunia zlikwidowali uprawę konopi indyjskich zorganizowaną na jednej z działek na toruńskim Podgórzu. Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn w wieku 23-lat. Za przestępstwo uprawy konopi mogącej dostarczyć znacznej ilości narkotyków grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

– Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy współpracując z kryminalnymi z toruńskiej komendy zatrzymali mężczyzn podejrzewanych o przestępstwa narkotykowe – informuje podins. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy toruńskiej policji. – Policjanci pracowali nad tą sprawą już od pewnego czasu. Ich ustalenia wskazywały, że na terenie działek przy ulicy Rudackiej znajduje się uprawa konopi.

Do zatrzymania doszło wczoraj, po południu. Kryminalni weszli do jednego z domków działkowych, w którym zatrzymali czterech mężczyzn w wieku 23 lat. Podczas przeszukania, w dwukondygnacyjnej altance policjanci odkryli profesjonalnie zorganizowane pomieszczenie przeznaczone do uprawy marihuany. Znajdowało się tam prawie 30 donic z konopiami w różnej fazie wzrostu. Większości miała około pół metra, a niektóre z nich były metrowej wysokości. Część uprawy stanowiły też sadzonki. Funkcjonariusze przeszukali również wynajmowane przez mężczyzn mieszkania, gdzie zabezpieczyli niewielkie ilości marihuany.