Policjant po służbie rozpoznał w jednej z toruńskich galerii poszukiwanego mężczyznę

Zatrzymany mężczyzna trafi teraz do aresztu (fot. Adam Zakrzewski)

Policjant z komisariatu na Podgórzu, będąc na zakupach w czasie wolnym od służby, rozpoznał poszukiwanego. Gdy ten wsiadł w swoje bmw i odjechał funkcjonariusz pojechał za nim. Po dokładnym sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że 26 -latek był poszukiwany, aż trzema listami gończymi.

-Wczoraj kryminalny z Komisariatu Policji Toruń Podgórz w czasie wolnym od służby w jednej z galerii przy ul. Broniewskiego zauważył mężczyznę do złudzenia przypominającego poszukiwanego listem gończym – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy toruńskiej policji. – Żeby nabrać pewności powiadomił o swoich spostrzeżeniach dyżurnego. Mężczyzna już jednak wyszedł z galerii, wsiadł do samochodu i odjechał.

Funkcjonariusz wsiadł do prywatnego auta i pojechał za nim. Jadąc ul. Asnyka zauważył nadjeżdżający radiowóz oznakowany ze Śródmieścia. Zatrzymał go, aby podzielić się spostrzeżeniami ze swoimi kolegami. Ci zatrzymali wskazane przez kryminalnego auto i wylegitymowali podejrzanego człowieka.

– Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że typowania kryminalnego były strzałem w dziesiątkę – dodaje policjantka. – Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Toruniu, nie jednym, a trzema listami gończymi za sprawy z 2009, 2010 i 2012 roku celem umieszczenia w Areszcie Śledczym lub Zakładzie Karnym. 26 –latek w przeszłości był karany za pobicie, uszkodzenie mienia i niestosowanie się do wyroku sądu.

Z komisariatu trafił prosto do Aresztu Śledczego gdzie może spędzić ponad 1,5 roku odsiadując ciążące na nim wyroki.