Policyjna akcja „Alkohol i narkotyki”: zatrzymano 4 nietrzeźwych kierowców

Teraz wszystkim zatrzymanym grozi do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy (fot. Łukasz Piecyk)

„Alkohol i narkotyki” – pod taką nazwą odbyła się dziś policyjna akcja na Podgórzu, podczas której funkcjonariusze zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców. Rekordzista miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

– W środę, około godz. 5:30 na Podgórzu, przy ul. Andersa policjanci z toruńskiej drogówki zatrzymali mieszkańca powiatu bydgoskiego, który będąc w stanie nietrzeźwości jechał volkswagenem transporterem – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy toruńskiej policji. – Mężczyzna po zbadaniu miał ponad pół promila alkoholu w organizmie.

W ciągu kilku godzin trwania akcji, w ręce policjantów wpadło jeszcze trzech nieodpowiedzialnych kierowców. O godz. 4:40 na ul. Łódzkiej zatrzymali kierującego oplem omegą. Jego wynik to ponad pół promila alkoholu w organizmie. Kilka minut później, inny patrol zatrzymał następnego nietrzeźwego. To był kierowca opla astry ujęty na Placu Armii Krajowej. Podobnie jak za poprzednim razem probierz wskazał ponad pół promila.

– Tuż po godz. 6.00 na moście im. Gen. Elżbiety Zawackiej w ręce stróżów prawa wpadł nietrzeźwy kierowca opla – dodaje rzeczniczka. – Jego wynik to również pół promila. Za piętnaście siódma ponownie na Placu Armii Krajowej policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę peugeota. Jego wynik to prawie promil.

Czwartym zatrzymanym był kierowca opla combo jadący ul. Rzemieślniczą. Było to około godz. 20.30, a kierowca miał podczas pierwszej próby ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Teraz wszystkim zatrzymanym grozi do 2 lat więzienia i utrata uprawnień do kierowania pojazdami na długie miesiące. Tę decyzję podejmie jednak sąd.