Polski Cukier przegrał punktem ze Stelmetem w Zielonej Górze

Wyjazdowe zwycięstwo z liderem było blisko (fot. Adam Zakrzewski/archiwum)

Polski Cukier Toruń uległ Stelmetowi Zielona Góra 85:84 w 27 serii spotkań Tauron Basket Ligi. Porażka może być bolesna, bo przez większość spotkania to goście z Torunia byli na prowadzeniu.

Przed spotkaniem panowały bojowe nastroje wśród zawodników Polskiego Cukru. Zawodnicy deklarowali walkę o każdą piłkę. Od początku spotkania miało to odzwierciedlenie na boisku. Lider z Zielonej Góry po kilku minutach spotkania przegrywał aż 0:10! Wśród gości brylował LaMarshall Corbett trafiając zarówno za dwa, jak i za trzy punkty. Pierwsza kwarta skończyła się wynikiem 17:25.

Druga kwarta była tym razem bardziej wyrównana, ale widać było, że zawodnicy Polskiego Cukru nie odstają od aktualnych zdobywców Pucharu Polski. Wynik po pierwszej połowie to 40:47.

Na początku drugiej połowy zawodnicy Stelmetu pokazali, dlaczego są aktualnymi liderami Tauron Basket Ligi i rzucili sześć razy z rządu „za trzy”, doprowadzając do remisu 58:58. Od tego momentu trwał zacięty bój, w którym co chwilę drużyny wymieniały się prowadzeniem. Taki stan rzeczy trwał aż do końcówki spotkania, w której „nerwy na wodzy” zachował Łukasz Koszarek ze Stelmetu zapewniając rzutem za trzy punkty jednopunktowe zwycięstwo.