Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Polski Cukier Toruń bez play-off i trenera
Karol Żebrowski 30 kwietnia, 2015, 19:14 Sport i rekreacja
kosz 7
Kto zostanie następcą trenera Bogicevicia? (fot. Adam Zakrzewski)

Polski Cukier Toruń pokonał w niedzielę 26 kwietnia Polfarmex Kutno 105:84. Mimo korzystnego wyniku toruńscy zawodnicy nie zakwalifikowali się do play-offów Tauron Basket Ligi. Trzy dni później zarząd spotkał się z trenerem Miliją Bogicevicem i postanowił rozstać się z serbskim szkoleniowcem.

Przed spotkaniem z Kutnem wiadomo było, że aby zagrać w play-offach, trzeba nie tylko pokonać rywali, ale również liczyć na porażkę Trefla Sopot ze Startem Lublin.

Mecz od początku układał się po myśli koszykarzy z grodu Kopernika. Zawodnicy grali bardzo skutecznie, punktowali praktycznie wszyscy, którzy pojawiali się na boisku. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 31:21 dla gospodarzy. W kolejnej części meczu Polski Cukier kontynuował dobrą grę. Po pierwszej połowie prowadzili 56:33. Niestety, nie było dobrych wiadomości z Lublina, gdzie Trefl prowadził 30:48.

Druga połowa była już bardziej wyrównanym widowiskiem. Trzecia kwarta padła łupem torunian 26:24, zaś w czwartej lepsi byli goście z Kutna – 22:27. Ostatecznie Polski Cukier Toruń pokonał Polfarmex Kutno 105:84. Do pełni szczęścia potrzebne było jeszcze zwycięstwo Startu Lublin. Mimo ambitnej walki lublinian ulegli Treflowi 77:87.

Taki wynik oznaczał 9. miejsce Polskiego Cukru w Tauron Basket Lidze. Końcowy rezultat nie zadowolił włodarzy popularnych „Twardych Pierników”, którzy nie skorzystali z możliwości przedłużenia umowy z trenerem Miliją Bogicevicem. Na tę chwilę jego następca nie jest jeszcze znany.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także