Pomorzanin się wzmacnia

Zasiadający na fotelu lidera piątej ligi zespół wiosną chce pokazać się z jeszcze lepszej strony (fot. oficjalny profil drużyny/Facebook)

Drużyna Pomorzanina Toruń wróciła do treningów. Śmiało zmierzający po drugi awans z rzędu zespół ma być dla rywali jeszcze trudnejszym przeciwnikiem niż dotychczas.  
 
Piłkarze z grodu Kopernika po raz pierwszy na zajęciach w nowym roku spotkali się 15 stycznia. 

– Na początku skupiamy się przede wszystkim na przygotowaniu fizycznym  mówi Dariusz Durda, trener Pomorzanina Toruń Będziemy trenować cztery razy w tygodniu, a od 7 lutego wejdziemy w cykl meczów sparingowych, które będziemy rozgrywać dwa razy w tygodniu. Mamy zaplanowanych aż dziewięć spotkań kontrolnych, a naszymi rywalami będą m.in.: Cyklon Kończewice, Wisła Nowe, Sparta Brodnica, Legia Chełmża czy Chemik Bydgoszcz.  

Zimowy czas przygotowa
ń daje nie tylko możliwość sprawdzenia swojej formy w sparingach, ale również pozwala na dokonywanie roszad w składach poszczególnych drużyn. Tych także nie zabraknie w klubie z siedzibą przy Szosie Chełmińskiej 

– Planujemy wzmocni
ć kadrę, a nie uzupełniać ją  twierdzi szkoleniowiec Pomorzanina.  Będą to zawodnicy, którzy mają przeszłość w ligach wyższych, nawet o dwie klasy rozgrywkowe. Mogę już zdradzićże w rundzie wiosennej nasz zespół będzie reprezentował Piotr Murawski, który ostatnio był czołowym zawodnikiem Victorii Lisewo, czyli drużyny, która plasuje się bezpośrednio za nami w ligowej tabeli. O pozostałych transferach będziemy informować w momencie osiągnięcia porozumienia z klubami, których piłkarzami jesteśmy zainteresowani. Nie ukrywam, że chcę, aby kadra liczyła 23 zawodników, więc istnieje spore prawdopodobieństwo, że czekają nas nie tylko transfery do klubu, ale również z. Tu jednak jeszcze konkretne decyzje nie zapadły.  

Pomimo teoretycznie du
żej przewagi, w postaci siedmiu punktów, nad wspomnianym zespołem Victorii trener Dariusz Durda nie uważa, aby losy awansu były już rozstrzygnięte.  

– W ka
żdym z pozostałych 15 spotkań nasi rywale będą chcieli utrzeć nosa liderowi  uważa.  Musimy być na to gotowi i stawić temu czoła. Chcemy udowodnićże nie przez przypadek jesteśmy na pierwszej pozycji i jak najszybciej zapewnić sobie końcowe zwycięstwo w rozgrywkach. Bez wątpienia nas na to stać.