Ponownie porozmawiamy o moście

Fot. Łukasz Piecyk

Urząd Miasta Torunia i Miejski Zarząd Dróg ponownie zapraszają mieszkańców na spotkanie związane z omówieniem działań modernizacyjnych, które przeprowadzone zostaną na moście drogowym im. J. Piłsudskiego. W ramach konsultacji poruszony zostanie także temat rozbudowy układu drogowego ul. Kujawskiej i Placu Armii Krajowej.

Spotkanie konsultacyjne odbędzie się w poniedziałek 23 października o godz. 17 na przystani AZS-u przy ul. Popiełuszki 1. Będzie to okazja m.in. do zapoznania się z efektami prac projektantów, a także do rozmowy o sposobie organizacji ruchu drogowego w czasie remontu przeprawy. Wszelkie uwagi i opinie można przesyłać na adres: konsultacje@um.torun.pl. Można je zgłaszać do 12 listopada.

Pierwsze opinie miasto zebrało już w kwietniu 2016 r., kiedy przeprowadzono ankietę internetową dot. zakresu rozbudowy i remontu mostu. Wzięło w niej udział ponad 3,8 tys. osób.

– Mieszkańcy wypowiedzieli się wtedy na temat zakresu remontu mostu – mówili o organizacji ruchu pieszych i rowerzystów, dodatkowych usprawnieniach, które powinny pojawić się w ramach remontu i rozbudowy przeprawy, punktach widokowych, zejściach z mostu na Kępę Bazarową – wylicza Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD. – Spośród proponowanych rozwiązań najwięcej poparcia zyskały pomysły schodów na Kępę Bazarową, minitarasu widokowego, przejścia dla pieszych do Zamku Dybowskiego i wprowadzenie rozdzielonych dróg pieszych i rowerowych po obu stronach mostu.

Konsultacje te pozwoliły nakreślić kierunek dalszych działań związanych z planem modernizacji. Wypracowana na ich podstawie koncepcja zawiera m.in. zakres inwestycji i prac oraz plany dotyczące tymczasowej organizacji ruchu na moście.