Porażka Budowlanych Volley Toruń z drużyną ŁKS Łódź

Drugie spotkanie odbędzie się 12 kwietnia o godzinie 15, w hali przy ulicy Bema (fot. Adam Zakrzewski)

W pierwszym półfinałowym spotkaniu I ligi siatkarek Budowlani Volley Toruń uległy na własnym terenie drużynie ŁKS Łódź 2:3. Kolejny mecz już jutro o godzinie 15:00 w hali przy ulicy Bema.

Początek dzisiejszego meczu był bardzo wyrównany, a drużyny grały punkt za punkt. Jednak w samej końcówce na kilka punktów odskoczyły siatkarki z Łodzi i pierwszy set padł ich łupem. Na początek drugiej partii ŁKS wyszedł na kilkupunktowe prowadzenie, które utrzymało się do końca seta. Prowadzenie łodzianek 2:0 stawiało Budowlane w nieciekawej pozycji.

Trzecia partia wyglądała podobnie do pierwszej. Przy wyniku 13:14 ŁKS wygrał trzy piłki pod rząd. Wydawało się, że koniec meczu jest blisko, gospodynie pokazały jednak swoją ambicję, doprowadzając do remisu 18:18, a potem wygrywając partię 25:20! Czwarta partia była kontynuacją dobrej gry Budowlanych, które wygrały pewnie 25:19.

Początek tie breaku należał jednak do ŁKSu, które wyszło na prowadzenie 4:0. Budowlane grały ambitnie i mozolnie zmniejszały prowadzenie, które na przerwie technicznej wynosiło już tylko jeden punkt. Niestety, gospodynie zanotowały kolejny przestój, który kosztował ich utratę wielu punktów i piłkę meczową przy wyniku 14:10 dla zawodniczek z Łodzi. Poderwanie do walki okazało się jednak zbyt późne i piąty set zakończył się zwycięstwem ŁKSu Łódź 15:13.