Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Porozumienie czy stowarzyszenie? Wciąż nie ma zgody ws. formy współpracy jednostek tworzących ZIT
Tylko Toruń 1 kwietnia, 2015, 22:51 Aktualności Miasto
Fot. Adam Zakrzewski (68)
Z trzech uchwał, które dziś podjąć miał komitet sterujący ZIT, podjęto jedną (fot. Adam Zakrzewski)

Nadal nie ma zgody po obradach komitetu sterującego Zintegrowanymi Inwestycjami Terytorialnymi. Podczas dzisiejszego spotkania 25 samorządów i długiej dyskusji, nie podjęto żadnych konkretnych rozwiązań. W czasie odłożony został najważniejszy wybór – między porozumieniem a stowarzyszeniem. Opinię na ten temat, na prośbę prezydenta Torunia, mają przedstawić wszyscy członkowie tego związku. Czasu jest niewiele a ministerstwo ponagla.

Z trzech uchwał, które dziś podjąć miał komitet sterujący ZIT, podjęto jedną. Nadal nie ma zgody ws. formy współpracy gmin i powiatów tworzących związek.

Prezydent Bydgoszczy proponuje związek, włodarz Torunia zaś stowarzyszenie. Głosowanie w sprawie wyboru formy współpracy powinno zostać omówione wraz z przedstawicielami 25 samorządów. Dopóki jednak nie będzie porozumienia między prezydentami dwóch największych miast, zdanie reszty wydaje się być drugoplanowe.

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego próbuje przyspieszyć decyzję, ponaglając Urząd Marszałkowski oraz samorządy.

Każde opóźnienie w wdrażaniu tych pieniędzy ZIT-owskich to opóźnienia w realizacji Regionalnego Programu Operacyjnego – przypomina Rafał Pietrucień, departament Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

Pieniądze zapisane w RPO na województwo kujawsko-pomorskie to 2 mld euro.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także