Pościg i strzały na Rubinkowie. Mężczyzna z siekierą ruszył na policjanta

Fot. Łukasz Piecyk

Toruńscy policjanci poszukują świadków wczorajszego pościgu ulicami Rubinkowa. Jeden z funkcjonariuszy, podczas próby zatrzymania, oddał w powietrze dwa strzały ze służbowej broni, by zatrzymać mężczyznę idącego na niego z siekierą.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 5 maja, około godz. 16.00. Patrol policji, pełniący służbę w rejonie ul. Dziewulskiego, zauważył na jednym z parkingów hondę civic, z której wysiedli mężczyźni w kominiarkach. Na widok mundurowych ponownie wsiedli do auta i odjechali.

– Policjanci natychmiast ruszyli za nimi – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy KMP Toruń. – Pomimo licznych sygnałów dźwiękowych i świetlnych, dawanych do zatrzymania, kierowca nie wykonał poleceń. Nie zwracając uwagi na znaki i nadmierną prędkość, stworzył zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Kierowca hondy skierował się w drogę osiedlową, zatrzymał pojazd, a wszystkie będące w nim osoby rzuciły się do ucieczki. Funkcjonariusze ruszyli w pościg.

– Jeden z mężczyzn uciekał w kierunku ul. Jamontta – opisuje podinsp. Dąbrowska. – Okazało się, że w ręku trzymał siekierę. W pewnym momencie mężczyzna skierował się w stronę policjanta. Funkcjonariusz wydawał mu polecenia do odrzucenia niebezpiecznego przedmiotu. Ten je zlekceważył. Funkcjonariusz wykorzystał broń służbową i oddał dwa strzały w powietrze. Wtedy mężczyzna uciekł.

Wszystkie osoby, które widziały całe zajście, były świadkami drogi ucieczki osób lub mogą pomóc w tej sprawie proszone są o pilny kontakt z numerami telefonów 997, 112, 56 641 26 07.

Posted Under