Pościg ulicami Torunia. Motocyklista uzbierał 59 punktów karnych [Film]

Kierujący jednośladem zdołał w ulicznych korkach umknąć funkcjonariuszom, jednak został zatrzymany chwilę później nieopodal swojego domu (fot. policja)

Funkcjonariusze toruńskiej drogówki ścigali ulicami Torunia motocyklistę, który nie zatrzymał się do kontroli. Kierowca jednośladu uciekając przed policjantami wielokrotnie łamał przepisy ruchu drogowego. Podczas szaleńczej jazdy popełnił tyle wykroczeń, że jego konto powinno powiększyć się o 59 punktów karnych.

– Krótko przed godz. 16:00 funkcjonariusze toruńskiej drogówki, którzy na ul. Okrężnej wykonywali czynności w związku z kolizją drogową, zauważyli motocyklistę niestosującego się do przepisów ruchu drogowego – relacjonuje st. sierż. Wojciech Chrostowski z komendy policji w Toruniu. – Kierowca jednośladu przejeżdżając koło radiowozu rozpoczął manewr jazdy na jednym kole. Funkcjonariusze widząc to ruszyli za nim w pościg. Na wysokości jednej ze stacji paliw znajdującej się na skrzyżowaniu ulic Polnej i Szosy Chełmińskiej motocyklista zlekceważył sygnały dawane przez mundurowych do zatrzymania się i rozpoczął ucieczkę.

Kierowca jednośladu uciekając łamał przepisy ruchu drogowego, wielokrotnie doprowadzając do bardzo niebezpiecznych sytuacji na szosie.

– Na oznakowanym przejściu dla pieszych niemal uderzył w osobowe volvo, które miało zamiar skręcić w lewo – dodaje funkcjonariusz. – Następnie motocyklista kontynuując ucieczkę na skrzyżowaniu ul. Szosa Chełmińska z ul. Bartkiewiczówny wykonał niebezpieczny manewr wyprzedzania kilku pojazdów.

Wszystko zarejestrował policyjny widerejestrator. Kierujący jednośladem zdołał w ulicznych korkach umknąć funkcjonariuszom, jednak został zatrzymany chwilę później nieopodal swojego domu.

– Motocyklistą okazał się 25-latek – podsumowuje st. sierż. Chrostowski. – Mężczyzna przyznał się do popełnionych wykroczeń tłumacząc się brakiem wymaganej kategorii do prowadzenia motocyklu. Za rażące popełnianie wykroczeń w ruchu drogowym, za które może zostać orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy i skierują sprawę do sądu.

Podczas szaleńczej jazdy popełnił tyle wykroczeń, że jego konto powinno powiększyć się o 59 punktów karnych.