Pościg w Toruniu: policjanci zatrzymali sprawców we Włocławku. Padły strzały

Kierowca audi TT uciekł, gdy zauważył policyjną kontrolę (fot. Łukasz Piecyk)

Toruńscy oraz bydgoscy policjanci, dzięki wspólnym działaniom, zatrzymali trzech mężczyzn, którzy są zamieszani w sprawę kradzieży samochodu i ucieczkę przed próbującymi ich zatrzymać funkcjonariuszami.

W czwartek, około godziny 22.00, toruńscy policjanci próbowali zatrzymać do kontroli kierowcę samochodu osobowego marki peugeot partner. Mężczyzna prowadzący pojazd nie zatrzymał się i podjął próbę ucieczki.

– Okazało się, że wybrany przez policjantów samochód kilka minut wcześniej został skradziony z ulicy Tłoczka – relacjonuje nadkom. Monika Chlebicz, rzecznik prasowy bydgoskiej policji. – Na widok policyjnej kontroli inny kierowca, jadący audi TT, zaczął uciekać, przejeżdżając torowisko na ulicy Szosa Lubicka. Komunikat o uciekającym audi trafił do jednostek ościennych. Policjanci wystawili posterunki blokadowe i obserwacyjne.

Dziś ok. godz. 3:00 policjanci z Włocławka w pobliżu tamy na Wiśle zauważyli poszukiwane audi. Jego kierowca widząc policyjne radiowozy gwałtownie ruszył doprowadzając do zderzenia z radiowozem. Funkcjonariusze, którzy byli wewnątrz doznali niegroźnych potłuczeń, pomimo tego wyskoczyli z radiowozu i oddali kilka strzałów w kierunku nadal uciekającego samochodu. Informację o sytuacji przekazano patrolom biorącym udział w działaniach.

– Około godz. 7:00 w gminie Fabianki policjanci zatrzymali vw golfa, w którym oprócz kierowcy był także mężczyzna, który wcześniej uciekał przez policjantami audi TT – dodaje rzeczniczka. – Jak się okazało, miał on ranę, najprawdopodobniej postrzałową. Przewieziony został więc do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Do policyjnego aresztu trafił także kierujący vw.

Teraz policjanci będą ustalać jaki związek z kradzionym peugeotem mieli zatrzymani trzej mężczyźni. Funkcjonariusze pracują nad rozwiązaniem sprawy.