Pościg zakończony na drzewie

Fot. Łukasz Piecyk

Funkcjonariusze z toruńskiego Śródmieścia ścigali kierowcę, który na ul. Skłodowskiej-Curie nie zatrzymał się do kontroli. Mężczyzna prowadził pojazd mimo orzeczonego sądowego zakazu.

Do zdarzenia doszło wczoraj, około południa. Jadąc jedną z ulic miasta zauważyli kierowcę, który, jak pamiętali, mógł mieć zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Postanowili zweryfikować swoje przypuszczenia i zatrzymać go do kontroli.

– W bezpiecznym miejscu mundurowi włączyli sygnały dźwiękowe i świetlne dając kierowcy sygnał do zatrzymania się – relacjonuje mł. asp. Wojciech Chrostowski z KMP Toruń. – Jednocześnie powiadomili dyżurnego o swojej interwencji. Kierowca zignorował polecenia policjantów, gwałtownie przyspieszył i podjął ucieczkę. Kilkaset metrów dalej, w okolicach przejazdu kolejowego na ul. Twardej, nie opanował pojazdu i uderzył w drzewo. Jego nogi zakleszczyły się w uszkodzonym aucie. Akcję ratunkową podjęli więc wezwani na miejsce strażacy.

Mężczyzna trafił do szpitala. 37-latek był trzeźwy. Za niezastosowanie się do sądowego wyroku i niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu do 5 lat więzienia.

Posted Under