„Poskromienie złośnicy” w Teatrze Horzycy

11 marca (sobota) o godz. 18.00 zapraszamy na premierę spektaklu „Poskromienie złośnicy” w reżyserii Justyny Celedy. Tego dnia zostaną również wręczone statuetki WILAMÓW 2016 w trzech kategoriach: Przyjaciel Teatru, Edukacja teatralna oraz Najpopularniejsza Aktorka lub Aktor Teatru im. Wilama Horzycy, którą przyznaje publiczność (wypełnione kupony można wrzucać do znajdującej się w hallu teatru do końca lutego).

Piękna i otoczona wianuszkiem wielbicieli Bianka, nie wyjdzie za mąż, dopóki jej siostra, Katarzyna, określana mianem piekła wcielonego, nie stanie na ślubnym kobiercu. Z tego powodu podstarzali konkurenci o serce Bianki i ich sprytni słudzy, wymyślają szereg intryg i doprowadzają do coraz bardziej groteskowych sytuacji.

Gdy na horyzoncie pojawia się jedyny odważny kandydat na męża dla złośnicy, jedno jest pewne – z tego spotkania rozpęta się prawdziwa burza. Katarzyna – buntowniczka – staje do pojedynku z bezkompromisowym Petruchiem. Czy w tej walce żywiołów znajdzie się miejsce na miłość?

William Shakespeare
Przekład: Stanisław Barańczak
Reżyseria: Justyna Celeda
Scenografia: Grzegorz Małecki
Muzyka: Wojciech Król
Ruch sceniczny: Zbigniew Szymczyk
Premiera: 11 marca 2017 roku

Udział biorą: Małgorzata Abramowicz, Maria Kierzkowska, Anna Magalska, Julia Sobiesiak, Mirosława Sobik, Teresa Stępień-Nowicka, Jolanta Teska, Agnieszka Wawrzkiewicz, Jarosław Felczykowski, Łukasz Ignasiński, Niko Niakas, Grzegorz Wiśniewski, Michał Żurawski (gościnnie).