Poszukiwani listami gończymi wpadli w Toruniu

Policja zatrzymała mężczyznę poszukiwanego 4 listami gończymi (fot. Łukasz Piecyk)

Policjanci z komisariatu na toruńskim Śródmieściu zatrzymali dwie osoby poszukiwane przez organy ścigania. Za jednym z nich wystawiono aż 4 listy gończe. Najbliższe lata spędzi więc za kratkami.

– Do zatrzymania doszło wczoraj – relacjonuje st. sierż. Wojciech Chrostowski, z toruńskiej policji. – O godzinie 9.30 kryminalni weszli do jednego z mieszkań na Osiedlu Fałata. W mieszkaniu przebywała 24-latka. Kobieta była poszukiwana przez toruński sąd. Ciążyła na niej kara kilku miesięcy pozbawienia wolności.

Drugiego z poszukiwanych funkcjonariusze zatrzymali krótko przed północą. Mundurowi zostali wezwani do interwencji w jednym z toruńskich szpitali. Personel zgłaszał problem z jednym z pacjentów, który nie chciał podać swoich pełnych danych. Policjanci po przybyciu na miejsce szybko wyjaśnili, dlaczego 46-latek chciał zachować anonimowość.

– Okazało się, że jest on poszukiwany aż czterema listami gończymi wydanymi przez sądy w Poznaniu, Kościanie, Tarnowskich Górach i Łodzi – dodaje funkcjonariusz. – Oprócz tego miejscem jego pobytu interesowały się prokuratury w Opolu, Bielsko Białej, Gdańsku i Katowicach.

Mężczyzna najbliższe kilka lat spędzi za kratami. Ciążą na nim wyroki za kradzieże i przywłaszczenia mienia.