Poszukiwany listem gończym trafił do aresztu

Fot. Łukasz Piecyk

Policjanci z komisariatu na toruńskim Podgórzu zatrzymali poszukiwanego listem gończym 33-latka. Mężczyzna schował się w  mieszkaniu i nie otwierał drzwi. Nie wywiódł jednak policjantów w pole i trafił za kraty. Spędzi tam najbliższe kilka miesięcy odsiadując wyrok za przestępstwo, którego dopuścił się w przeszłości. 

Na zatrzymanym mężczyźnie ciążył wyrok za kradzież, której dopuścił się w przeszłości. Kryminalni z komisariatu na Podgórzu zdobyli informacje świadczące o tym, że poszukiwany mógł ukryć się mieszkaniu na Stawkach.

– Funkcjonariusze podejrzewali, że przestępca będzie chciał wydostać się z oknem z lokalu znajdującego się na parterze, więc otoczyli budynek odcinając mu wszystkie drogi ucieczki – relacjonuje mł. asp. Wojciech Chrostowski z KMP Toruń. – Następnie funkcjonariusze zapukali do drzwi wytypowanego wcześniej mieszkania. Początkowo nikt nie otwierał. Kryminalni byli jednak pewni, że poszukiwany przebywa w tym lokalu.

Mężczyzna widząc, że nie ma szans na ucieczkę otworzył policjantom drzwi. 33-latek został przewieziony do jednostki penitencjarnej. Za kratami spędzi najbliższych kilka miesięcy.