Poszukiwany listem gończym złapany w Toruniu

Mężczyzna trafił już do aresztu (fot. Adam Zakrzewski)

Funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji z Bydgoszczy patrolujący ul. Konstytucji III Maja w Toruniu zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Ukrywał się on przed wymiarem sprawiedliwości, gdyż ciąży na nim wyrok pozbawienia wolności za łamanie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

-W poniedziałek, około godziny 21.00 policjanci patrolujący ul. Konstytucji III Maja w Toruniu, w pobliżu jednego z pawilonów, dostrzegli mężczyznę, który rysopisem przypominał osobę poszukiwaną listem gończym – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy toruńskiego komisariatu. – Podczas próby wylegitymowania, zaczął uciekać.

Po krótkim pościgu mężczyzna był już w rękach stróżów prawa. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności od listopada minionego roku. Ciąży na nim wyrok 3 lat pozbawienia wolności za złamanie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Mężczyzna nie zgłosił się w tym celu do zakładu karnego i sąd wydał za nim list gończy.