Poszukiwany ukrył się w mieszkaniu

Fot. Łukasz Piecyk

Policjanci z komisariatu na toruńskim Śródmieściu zatrzymali poszukiwanego listem gończym 51-latka. Mężczyzna schował się w  mieszkaniu i nie otwierał drzwi. Nie wywiódł jednak policjantów w pole i trafił za kraty. Spędzi tam najbliższe kilka miesięcy odsiadując wyrok za przestępstwo, którego dopuścił się w przeszłości. 

Do ujęcia mężczyzny doszło w poniedziałek 14 sierpnia. Toruński sąd wydał za nim list gończy. Kryminalni zdobyli informacje świadczące o tym, że poszukiwany mógł ukryć się mieszkaniu na Bydgoskim Przedmieściu.

– Funkcjonariusze otoczyli jedną z kamienic odcinając mu wszystkie drogi ucieczki – relacjonuje mł. asp. Wojciech Chrostowski z KMP Toruń. – Potem zapukali do drzwi wytypowanego wcześniej mieszkania. Nikt nie otworzył drzwi. Kryminalni byli jednak pewni, że poszukiwany przebywa w tym lokalu.

Policjanci weszli na balkon, a stamtąd dostali się do mieszkania. Okazało się, że i tym razem intuicja ich nie zawiodła. Poszukiwany był w jednym z pokoi. 51-latek został przewieziony do jednostki penitencjarnej. Za kratami spędzi najbliższych kilkanaście miesięcy.