Powalczą o mistrza Polski

(fot. archiwum UKS Kania)

W najbliższy weekend na hali Uniwersyteckiego Centrum Sportu w Toruniu odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Futsalu Kobiet do lat 14.

W grodzie Kopernika pojawią się najzdolniejsze piłkarki halowe z całego kraju. Nie zabraknie także przedstawicielek Torunia. Nasze miasto będzie reprezentowane przez zespół Gwiazda Kania Toruń.

– Bardzo cieszymy się, że otrzymaliśmy możliwość współorganizowania tego wydarzenia – mówi Piotr Rojek, prezes Gwiazdy. – W turnieju weźmie udział dwanaście zespołów, które zostały podzielone na cztery grupy. Pierwszego dnia, czyli w sobotę, odbędzie się rywalizacja w grupach, a w niedzielę turniej wkroczy w główną fazę i zostaną rozegrane spotkania decydujące o poszczególnych miejscach. Finał jest planowany na godzinę 16.40.

Dziewczyny z Gwiazdy trafiły do grupy A, gdzie spotkają się z UKS Praga Warszawa oraz OKS Stomil Olsztyn II.

– W tej kategorii wiekowej dużo zależy od dyspozycji dnia – twierdzi Rojek. – Nasi przeciwnicy to renomowane zespoły, ale nie czujemy się na straconej pozycji. Trenerem dziewczyn jest Mariusz Łangowski, który jest jednym z lepszych specjalistów od futsalu w naszym regionie. Jestem pewien, że zawodniczki będą odpowiednio przygotowane i powalczą o jak najlepsze miejsce.

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, pierwsze spotkanie na hali przy ulicy Świętego Józefa 17 rozpocznie się o godzinie 9.00. Głównym organizatorem wydarzenia jest Polski Związek Piłki Nożnej.