Pozytywnie Informujący Tramwaj będzie kursował po Toruniu

Przejazd tym specjalnym tramwajem jest darmowy

Jeśli poniedziałkowy poranek jest dla Ciebie przekleństwem, to najlepszą radę ma na to Studenckie Koło Naukowe „Klub Dziennikarza”. Już 18 listopada na torowiska wyjedzie specjalny tramwaj, który zapewni jego pasażerom dawkę pozytywnych informacji. Wszystko za sprawą pomysłowych studentów UMK organizujących akcję Pozytywnie Informujący Tramwaj.

– Studenci dziennikarstwa, a w szczególności członkowie Klubu Dziennikarza przy Wydziale Politologii i Studiów Międzynarodowych będą wprawiać w dobry nastrój zmierzających do pracy i szkoły mieszkańców Torunia – tłumaczy Justyna Janczak, współorganizatorka akcji. – W wynajętym tramwaju adepci dziennikarstwa wcielą się w prezenterów, którzy przez kilka godzin będą przedstawiać pasażerom same dobre wiadomości. Projekt PIT ma także skłonić do refleksji nad odbiorem mediów.

PIT  rozpocznie swój kurs kilka minut po 6 z przystanku na pętli Olimpijska. Ostatni raz odjedzie z Reja o 11:10. Podróż dziennikarskim tramwajem nie wymaga biletu.

Projekt Klubu Dziennikarza zwyciężył w konkursie „Skołuj projekt”, który zorganizowała Fundacja Amicus Universitatis Nicolai Copernici. Michał Zaleski, prezydent Torunia, objął akcję honorowym patronatem.