Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Prace drogowe ruszyły na ul. Gagarina
Tylko Toruń 29 września, 2014, 14:33 Aktualności Miasto
gagarin 4
Ulica Gagarina przebudowana zostanie na odcinku 1,2 km (fot. Adam Zakrzewski)

Frezowanie i prace rozbiórkowe rozpoczęły się w poniedziałek na ulicy Gagarina. Roboty będą prowadzone na odcinku od ul. Sienkiewicza do Domu Studenta. Na czas prowadzonych prac dla kierowców jadących od strony ul. św. Józefa objazd zostanie wytyczony ulicami: Sienkiewicza, Broniewskiego i Reja.

Równolegle w ramach przebudowy ulicy Gagarina roboty trwają na ul. Wileńskiej. Została tu zerwana stara nawierzchnia i ruszyły prace kanalizacyjne.

Warto wiedzieć:
W ramach zadania wszystkie trzy ulice zmienią swój wygląd. Ulica Gagarina zostanie przebudowana na odcinku 1,2 km, natomiast Krzemieniecka i Wileńska na odcinku 410 metrów. W ramach robót zostanie wykonana nowa nawierzchnia jezdni, chodników, zatok autobusowych i miejsc postojowych. Ponadto na ulicy Gagarina zostanie wykonana korekta kanalizacji deszczowej i oświetlenia drogowego. Przebudowa oznacza także poprawę bezpieczeństwa. Na skrzyżowaniu Reja-Gagarina zostanie zamontowana sygnalizacja świetlna. Koszt inwestycji to 5.978.339,50 zł. Wykonawca prac, które potrwają do 31.05.2015 r. zajmie się Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego S.A. z Torunia.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także