Premiera w Teatrze Muzycznym – znani aktorzy wystawią komiks muzyczny

W główne role wcielą się aktorzy znani m.in. z serialu "M jak miłość" (fot. nadesłane)

Teatr Muzyczny w Toruniu zaprasza na kolejną premierę – pierwszą skierowaną do nastolatków. Komiks muzyczny Open Chopin: upside-down oglądać będzie można na deskach toruńskiej sceny już 4 lipca.

– Komiks muzyczny Open Chopin: upside-down w zaskakujący sposób przypomina twórczość wybitnego polskiego kompozytora – Fryderyka Chopina – opisuje Anna Jasińska z Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu. – Przedstawienie skierowane jest do młodego widza, a prezentowana historia rozgrywa się w dwu planach, chociaż współcześnie.

Profesor genetyki, Franciszek Sztajn, i jego córka Maria przywracają do życia Fryderyka Chopina. Ich badania finansuje komercyjna stacja telewizyjna EXPRESS TV, kierowana przez chciwą dyrektor Apolonię, która postanawia nadać wydarzeniu rozgłos medialny i zbić na nim fortunę. Niestety, okazuje się, że Fryderyk Chopin i jego muzyczne arcydzieła nie są atrakcyjne dla współczesnego odbiorcy. Do czego posunie się żądna sukcesu Apolonia, aby zdobyć upragnioną wysoką oglądalność?

Przedstawienie wzbogacone utworami Fryderyka Chopina jest nie tylko zabawą w stylu fantasy, lecz także satyrą ośmieszającą współczesny „dyktat społeczny” mediów. Szalona futurystyczna komedia udowadnia, że na ikony narodowe można również spojrzeć nieco inaczej, z przymrużeniem oka.

W role Fryderyka Chopina i George Sand wcielają się Michał Chorosiński i Dominika Figurska. Poza nimi na scenie zobaczymy aktorów związanych z Teatrem Muzycznym we wcześniejszych produkcjach: Aleksandrę Lis, Agnieszkę Płoszajską, Dariusza Bereskiego i Damiana Droszcza.