Prezydent spotkał się z torunianami zrzucającymi kilogramy

Fot. UM Toruń

Gmina Miasta Toruń wspiera mieszkańców w walce z otyłością. W ostatnim czasie prezydent Michał Zaleski spotkał się z uczestnikami projektu na podwieczorku w restauracji Pikado w CKK Jordanki.

Od grudnia 2016 roku do października 2017 Gmina Miasta Toruń realizuje zadanie pn. „Tworzenie grup wsparcia dla osób z otyłością”. Jest to możliwe dzięki środkom  pozyskanym z Ministerstwa Zdrowia (62 650 zł.), w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020.

Na półmetku uczestnictwa, mieszkańcy spotkali się z prezydentem Torunia, na podwieczorku zorganizowanym przez Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej. W spotkaniu wzięły udział także osoby wspomagające uczestników: dietetyk, psycholog i trener.

Życzę Państwu przede wszystkim wytrwałości. Podjęliście Państwo wyzwanie, dokonujecie rozmaitych wyrzeczeń, a do tego wytrwałość jest niezbędna. Pamiętajcie, że ona procentuje – powiedział prezydent Michał Zaleski. Gratulując uczestnikom programu osiągniętych rezultatów, wręczył upominki.

Intencją realizatorów zadania jest wykształcenie wśród uczestników zdrowych nawyków żywieniowych oraz odpowiedzialności za własne zdrowie, a także wskazanie odpowiedniej drogi, która doprowadzi do sukcesu, czyli upragnionej utraty masy ciała. W ramach zadania utworzono cztery grupy: dla dzieci w wieku 5-15 lat oraz ich rodziców, a także dwie grupy dla osób w wieku 40-60 lat (łącznie 90 osób). Każdy z uczestników miał okazję skorzystać z indywidualnych konsultacji z dietetykiem i psychologiem oraz uczestniczył raz w tygodniu w spotkaniach grupowych. Również dwa razy w tygodniu odbywały się zajęcia z trenerem, podczas których uczestnicy pracowali nad swoją kondycją fizyczną. Efektem realizacji zadania jest fakt, że uczestnicy schudli łącznie ponad 350 kg, w tym  rekordziści ponad 20 kg.

Od czerwca do października 2017 r. uczestnicy zadania samodzielnie dalej walczą o zdrowie, stosując w praktyce nabytą wiedzę.

Uroczyste podsumowanie realizacji projektu zaplanowano na październik 2017 r. w trakcie lokalnych obchodów Światowego Dnia Walki z Otyłością.