Prezydent Torunia odwiedził bydgoską PESĘ

Prezydent zwiedził bydgoską firmę w czwartek, 11 września (fot. MZK Toruń)

Prezydent Torunia Michał Zaleski odwiedził w czwartek, 11 września, bydgoską PESĘ. Włodarzowi miasta towarzyszył Zastępca Prezydenta Zbigniew Fiderewicz oraz Zastępca Prezesa Zarządu MZK w Toruniu Sp. z o.o. Piotr Rama.

Prezes PESY Tomasz Zaboklicki zapoznał gości z postępem prac związanych z produkcją nowego taboru tramwajowego dla Torunia. Zgodnie z zawartą umową pierwsze tramwaje mieliśmy otrzymać w połowie grudnia 2014 r. Jednak realizując przyjęty harmonogram już 1 października będzie dostarczony pierwszy nowy tramwaj. Po przejściu niezbędnych formalności i odbiorów technicznych, pojawi się na ulicach naszego miasta.

Nowe wozy to pojazdy niskopodłogowe, wyposażone w wysuwaną rampę, przyjazne dla osób starszych, na wózkach inwalidzkich i dla matek z dziećmi. Będą miały nowoczesne, aerodynamiczne kształty.

Istotną kwestią jest bezpieczeństwo nowego taboru. Podłoga w wagonach zostanie wyłożona wykładziną antypoślizgową, a na całej długości znajdą się uchwyty i poręcze umożliwiające pasażerom utrzymanie równowagi w czasie jazdy.

Nie będzie ostrych krawędzi i innych elementów mogących spowodować urazy. Składy będą wyposażone w monitoring i system informacji pasażerskiej w czasie rzeczywistym, a przystanki będą zapowiadane.