Próba kradzieży roweru zakończona niepowodzeniem

Na koncie zatrzymanych znalazło się włamanie do budynku przy ul. Bydgoskiej (fot. policja)

Policjanci z toruńskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy ukradli rower. Sprawcy przecięli linkę zabezpieczającą jednoślad, a kiedy zobaczyli mundurowych rzucili się do ucieczki. Po krótkim pościgu byli już w rękach mundurowych. Policyjne dochodzenie wykazało, że złodziejski duet brał także udział w innym włamaniu.

– Do zdarzenia doszło wczoraj, krótko przed godziną 2.00 w nocy – mówi st. sierż. Wojciech Chrostowski, z toruńskiej policji. – W rejonie ul. Krasińskiego dwóch mężczyzn próbowało ukraść rower. Na widok policjantów podjęli próbę ucieczki.

Funkcjonariusze ruszyli za nimi w pościg. Po kilkudziesięciu metrach mężczyźni byli już w rękach mundurowych.

– Okazało się, że 27- i 29-latek dosłownie przed chwilą odcięli zabezpieczenie roweru i chcieli „ulotnić” się ze skradzionym łupem – dodaje funkcjonariusz. – Szybka reakcja mundurowych pokrzyżowała im plany. Mężczyźni trafili prosto do policyjnej celi.

Pokrzywdzony wycenił wartość roweru na kilkaset złotych. Kryminalni podejrzewali, że złodziejski duet może mieć na koncie także inne przestępstwa. Ich typowania okazały się trafne.

Na koncie zatrzymanych znalazło się włamanie do budynku przy ul. Bydgoskiej, skąd skradli metalowe kaloryfery o wartości kilkuset złotych.

Mężczyźni już usłyszeli zarzuty kradzieży i włamania. Teraz grozi im do 10 lat więzienia.