Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Próba obciążeniowa mostu
Jacek Laskowski 7 listopada, 2013, 12:50 Aktualności
SONY DSC
To jeden z ostatnich testów nowej przeprawy mostowej przed dopuszczeniem jej do ruchu

Dwanaście trzydziestotrzytonowych ciężarówek wjedzie jutro na toruńską przeprawę mostową. Sprawdzanie wytrzymałości konstrukcji mostu potrwa do niedzieli.

Dwanaście ciężarówek obciążonych kruszywem, z których każda ważyć będzie trzydzieści trzy tony, sprawdzi wytrzymałość toruńskiego mostu. W trakcie próby obciążeniowej, przetestowane zostaną przemieszczenia i naprężenia w łuku, pomoście i wieszakach – łącznie 220 punktów pomiarowych. W ramach testów toruńskiej przeprawy mostowej zaplanowano próbę statyczną oraz dynamiczną, podczas której pojazdy będą przemieszczać się po moście z prędkością 10, 20 , 30 i 50 km/h. Całość próby obejmie również przejazd przez sztuczną przeszkodę oraz gwałtowne hamowanie aut na konstrukcji.

Pomiary w dwudziestu ośmiu schematach, z dokładnością do 0,01 mm przeprowadzi zespół z Politechniki Gdańskiej. Na wyniki tych prac będzie trzeba poczekać około dwóch tygodni.

To ostatnie testy obciążeniowe przed uzyskaniem stosownych zezwoleń, które pozwolą dopuścić obiekt do ruchu. Próba potrwa do niedzieli.

Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także