Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Próba wręczenia łapówki policjantom zakończona zatrzymaniem
Michał Ciechowski 8 października, 2015, 12:07 997
Łukasz Piecyk
Kobiecie grozi do 10 lat pozbawienia wolności (fot. Łukasz Piecyk)

Sto złotych łapówki zaproponowała toruńskim policjantom kobieta, za odstąpienie od ukarania jej mandatem. Zatrzymana korzystała z telefonu podczas prowadzenia pojazdu. Za wręczenie korzyści majątkowej funkcjonariuszowi może jej grozić do 10 lat więzienia. 

Wczoraj, podczas patrolowania okolic ul. Żwirki i Wigury,dzielnicowi z komisariatu na toruńskim Śródmieściu zauważyli osobowego peugeota, a w nim kierowcę rozmawiającego przez telefon – relacjonuje sierż. szt. Wojciech Chrostowski z KMP Toruń. – Za wykroczenie, którego się dopuściła, przepisy przewidują mandat w wysokości do 200 zł oraz 5 punktów karnych. Kobieta tłumaczyła policjantom, że bardzo się śpieszy. Podając policjantowi dokumenty do kontroli włożyła w dowód rejestracyjny 100 zł i zaczęła nalegać, aby sprawę „załatwić” w inny sposób.

Mundurowi o całej sytuacji natychmiast powiadomili oficera dyżurnego. Dzisiaj funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą toruńskiej komendy przedstawili kobiecie zarzut wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu.
Teraz może jej grozić od  roku do 10 lat więzienia.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także