Próba wręczenia łapówki policjantom zakończona zatrzymaniem

Kobiecie grozi do 10 lat pozbawienia wolności (fot. Łukasz Piecyk)

Sto złotych łapówki zaproponowała toruńskim policjantom kobieta, za odstąpienie od ukarania jej mandatem. Zatrzymana korzystała z telefonu podczas prowadzenia pojazdu. Za wręczenie korzyści majątkowej funkcjonariuszowi może jej grozić do 10 lat więzienia. 

Wczoraj, podczas patrolowania okolic ul. Żwirki i Wigury,dzielnicowi z komisariatu na toruńskim Śródmieściu zauważyli osobowego peugeota, a w nim kierowcę rozmawiającego przez telefon – relacjonuje sierż. szt. Wojciech Chrostowski z KMP Toruń. – Za wykroczenie, którego się dopuściła, przepisy przewidują mandat w wysokości do 200 zł oraz 5 punktów karnych. Kobieta tłumaczyła policjantom, że bardzo się śpieszy. Podając policjantowi dokumenty do kontroli włożyła w dowód rejestracyjny 100 zł i zaczęła nalegać, aby sprawę „załatwić” w inny sposób.

Mundurowi o całej sytuacji natychmiast powiadomili oficera dyżurnego. Dzisiaj funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą toruńskiej komendy przedstawili kobiecie zarzut wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu.
Teraz może jej grozić od  roku do 10 lat więzienia.