Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Próba wręczenia policjantom łapówki zakończona niepowodzeniem
Michał Ciechowski 29 sierpnia, 2014, 22:31 Aktualności Miasto
policja 06 piecyk
Mężczyzna trafił już przed oblicze prokuratora (fot. Łukasz Piecyk)

Aresztem dla 51-letniego mężczyzny zakończyła się próba wręczenia policjantom łapówki. Za swój czyn kierowca odpowie przed sądem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

– Wczoraj około godz. 22.30 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pełniący służbę na ul. Łyskowskiego zauważyli fiata ducato , który dopuścił się wykroczenia – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik toruńskiej policji. – Polegało ono na tym, że pomimo załączenia się czerwonej sygnalizacji świetlnej dla pojazdów, kierowca zlekceważył znak i przejechał przez przejście dla pieszych. Funkcjonariusze dali mu sygnał do zatrzymania.

Nie było to jednak jedyne wykroczenie mężczyzny. Prowadził on pojazd bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. W trakcie rozmowy funkcjonariusze pouczyli go o jego prawach i o wysokości nakładanej na niego sankcji.

– W tym momencie mężczyzna, chcąc zmusić funkcjonariuszy do odstąpienia od czynności służbowej, próbował włożyć jednemu z funkcjonariuszy do kieszeni odzieży banknoty w łącznej kwocie 100 zł – dodaje policjantka. – Kiedy to mu się nie powiodło wrzucił pieniądze do bocznej kieszeni w drzwiach służbowego auta. Policjanci o wszystkim zawiadomili swoich przełożonych.

Mężczyzna trafił do aresztu. Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zabezpieczyli na poczet przyszłych kar i roszczeń pojazd, którym jechał i kilkaset złotych w gotówce. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także