Próba wyłudzenia kredytu zakończona w areszcie

Zatrzymany mężczyzna próbował wyłudzić kredyt w jednym ze sklepów RTV i AGD przy ulicy Lelewela (fot. policja)

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą toruńskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który próbował  wyłudzić kredyt. Zatrzymany to 22-latek z Torunia.  Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

– Zatrzymany mężczyzna próbował wyłudzić kredyt w jednym ze sklepów RTV i AGD przy ulicy Lelewela – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy KMP Toruń. – 22 latek złożył w sklepie oświadczenie o wysokości osiągniętego dochodu i zatrudnieniu w jednej z firm. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że nigdy nie był pracownikiem tej firmy. W ten sposób chciał wyłudzić udzielenie kredytu w celu zakupu sprzętu AGD, wartego kilka tysięcy złotych.

Już wczoraj z ust śledczych usłyszał zarzut. Teraz grozi mu karą do  8 lat pozbawienia wolności.

W wtorek funkcjonariusze doprowadzili  mężczyznę do Prokuratury Rejonowej Centrum-Zachód celem zastosowania wobec niego środka zapobiegawczego. Prokurator zdecydował oddać mężczyznę pod dozór policji. Teraz w ramach niego mieszkaniec Bydgoskiego Przedmieścia będzie musiał zgłaszać się dwa razy w tygodniu na Komisariat Policji Toruń – Śródmieście.