Próba zabójstwa na Bydgoskim Przedmieściu

Fot. Łukasz Piecyk

Kara dożywotniego pozbawienia wolności grozi 24-letniemu mieszkańcowi Torunia, który w miniony weekend wraz ze swoją niedoszłą ofiarą spożywał alkohol. W pewnym momencie doszło do kłótni z użyciem noża. Prokurator pracujący nad sprawą czyn młodego mężczyzny zakwalifikował jako usiłowanie zabójstwa.

Do zdarzenia doszło 1 lipca około godziny 2.00. Dyżurny policji otrzymał informację od dyspozytora pogotowia ratunkowego o zdarzeniu do jakiego doszło w jednym z mieszkań na Bydgoskim Przedmieściu.

– Pogotowie zostało wezwane do nieprzytomnego mężczyzny, który miał krwawiącą ranę na skroni – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy KMP Toruń. – Dyżurny policji natychmiast skierował do tego mieszkania śledczych z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Jak się okazało podczas spotkania zakrapianego alkoholem doszło do nieporozumienia pomiędzy dwójką mężczyzn. W wyniku tego młodszy z nich wziął nóż i zadał pokrzywdzonemu uderzenie w skroń. 48 -latek w bardzo poważnym stanie trafił do jednego z toruńskich szpitali.

Do sprawy zatrzymany został 24- letni mieszkaniec Torunia, który miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Nadzorujący prokurator Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum Zachód zakwalifikował to zdarzenia jako usiłowanie zabójstwa. Mężczyzna już usłyszał zarzut.

Dzisiaj policjanci doprowadzili go do Sądu Rejonowego w Toruniu . Prokurator wnioskował o jego tymczasowe aresztowanie. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

– W sprawie zarzut usłyszała także 43-letnia kobieta, która była świadkiem tego zdarzenia i nie udzieliła pomocy mężczyźnie – dodaje podinspektor Dąbrowska. – W jej przypadku prokurator zdecydował oddać ją pod policyjny dozór. W ramach niego będzie musiała stawiać się trzy razy w tygodniu do Komisariatu Policji Toruń Śródmieście. Obowiązuje ją również zakaz opuszczania kraju.

Posted Under