Próbował umówić się z nieletnią na seks. Został zatrzymany w toruńskim hotelu

Mężczyźnie grozi do dwóch lat pozbawienia wolności (fot. policja)

W jednym z toruńskich hoteli zatrzymano mężczyznę, który próbował umówić się z 14-latką. Składając jej propozycję obcowania płciowego nie wiedział, że koresponduje z dorosłym mężczyzną z Wrocławia, który o całej sprawie powiadomił policję.

– O całym zdarzeniu dyżurny toruńskiej komendy został powiadomiony w sobotę, 2 kwietnia – informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. – Funkcjonariusze z Wrocławia przyjęli zgłoszenie od mężczyzny, który śledząc jeden z portali internetowych, dostrzegł niepokojące ogłoszenie. Jego treść  mogła świadczyć o tym, że ogłoszeniodawca szuka małoletnich w celu odbycia z nimi stosunku płciowego.

Mężczyzna z Wrocławia nawiązał kontakt z ogłoszeniodawcą, przedstawiając się jako 14-letnia dziewczynka. W odpowiedzi zatrzymany powiedział, że przebywa w jednym z toruńskich hoteli.

– Wrocławianin prowadząc korespondencję jako „nastolatka”  umówił się z nim na spotkanie – dodaje rzecznik prasowy policji. – W trakcie prowadzonej korespondencji mężczyzna złożył propozycję obcowania płciowego mając świadomość, iż koresponduje z osobą, która ukończyła zaledwie lat 14. Wszystkie zebrane informacje korespondent przekazywał na bieżąco policjantom. Finalnie kryminalni z Komisariatu na Śródmieściu  odnaleźli mężczyznę w jednym z toruńskich  hoteli.

Jeszcze w sobotę, tuż po godzinie 23.00  pod jednym z nich,  na toruńskiej Starówce doszło do zatrzymania ogłoszeniodawcy. Podczas przeszukania pokoju hotelowego, który wynajął mieszkaniec powiatu brodnickiego, funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli m.in. laptop oraz dwa telefony komórkowe.

– 22-latek noc spędził w policyjnym areszcie – podsumowuje podinsp. Dąbrowska.  – Następnego dnia z ust policjantów usłyszał zarzut składania propozycji obcowania płciowego osobie poniżej 15 lat za pośrednictwem systemu teleinformatycznego. Funkcjonariusze doprowadzili podejrzanego do toruńskiej prokuratury. Prokurator zdecydował się oddać go pod policyjny dozór. Będzie musiał także zapłacić poręczenie majątkowe w wysokości kilku tysięcy złotych oraz obowiązuje go zakaz opuszczania kraju. Teraz grozi mu do 2 lat więzienia.