Próbował wręczyć 100 złotych łapówki

O losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd (fot. Łukasz Piecyk)

Policjanci z Torunia zatrzymali mężczyznę, który próbował im wręczyć 100 złotych łapówki. 41-latek jechał swoim samochodem bez włączonych świateł i rozmawiał przez telefon komórkowy. Teraz  za wręczenie łapówki może mu grozić do 10 lat więzienia. 

W ubiegły piątek funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą toruńskiej komendy wykonywali czynności procesowe z udziałem 41-latka, który chciał wręczyć policjantom korzyść majątkową w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.
– Mężczyzna został zatrzymany tego samego dnia około godz. 13:00 przez patrol z komisariatu na toruńskim Śródmieściu – relacjonuje st. sierż. Wojciech Chrostowski z policji w Toruniu. –  Mundurowi na ul. Polnej zauważyli volkswagena transportera, który jechał bez włączonych świateł. Co więcej – kierowca w trakcie jazdy rozmawiał przez telefon komórkowy. Policjanci postanowili zatrzymać auto do kontroli. Za jego kierownicą siedział 41-letni mieszkaniec Torunia.

Mężczyzna wiedząc, że popełnił wykroczenie zaproponował funkcjonariuszom 100 złotych, aby tylko zaniechali czynności służbowych. Ci o całej sytuacji powiadomili oficera dyżurnego i za jego pośrednictwem przełożonych.