Próbował wręczyć policjantom 200 zł łapówki

Zatrzymany mężczyzna prosto z miejsca kontroli drogowej trafił do policyjnego aresztu (fot. Łukasz Piecyk)

Funkcjonariusze toruńskiej policji zatrzymali do kontroli samochód osobowy, który popełnił wykroczenie na Szosie Lubickiej. Aby policjanci odstąpili od ukarania kierowcy za jazdę samochodem bez uprawnień, ten zaproponował im 200 zł łapówki. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

Wczoraj około godz. 17:30 funkcjonariusze z toruńskiej drogówki patrolujący na motorach rejon ul. Szosa Lubicka zauważyli osobowego mercedesa, który pomimo dobrej widoczności jechał z włączonymi światłami przeciwmgłowymi. Policjanci zatrzymali samochód do kontroli. Za jego kierownicą siedział 46-latek. Funkcjonariusze za popełnione wykroczenie chcieli go ukarać stuzłotowym mandatem i dwoma punktami. Podczas kontroli kierowca wyjął etui z dokumentami i włożył tam 200 zł, po czym podał dokumenty policjantowi.

Mundurowi szybko ustalili powód takiego zachowania. Okazało się, że 46-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Wiedząc, że popełnił wykroczenie zaproponował w ten sposób funkcjonariuszom korzyść majątkową, aby tylko zaniechali czynności służbowych i nie wyciągali wobec niego konsekwencji. Policjanci o całej sytuacji natychmiast powiadomili oficera dyżurnego i za jego pośrednictwem przełożonych.