Próbowała wręczyć policjantowi 100 zł łapówki

Kobiecie grozi do 10 lat pozbawienia wolności (fot. archiwum)

Policjanci z toruńskiej drogówki zatrzymali kobietę, która zaproponowała im 100 zł łapówki w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Mieszkanka Torunia została przyłapana w niedzielę, gdy jechała ul. Szosą Lubicką z niedozwoloną prędkością.

Funkcjonariusze z toruńskiej drogówki patrolujący ul. Szosa Lubicka zauważyli bmw, które przekroczyło dopuszczalną prędkość o 20 km/h. Wykroczenie zostało nagrane przez widerejestrator zamontowany w radiowozie. Policjanci zatrzymali samochód do kontroli.

– Funkcjonariusze chcieli ją ukarać 38-latkę stuzłotowym mandatem i czteroma punktami – informuje st. sierż. Wojciech Chrostowski, rzecznik prasowy KMP w Toruniu. – Kobieta podała policjantowi dokumenty do kontroli. Po chwili poprosiła oddanie jej na chwilę dowodu rejestracyjnego tłumacząc, że musi coś w nim sprawdzić. Kiedy policjant kontrolujący po raz drugi otrzymał dowód rejestracyjny był do niego włożony stuzłotowy banknot.

Zatrzymana kobieta prosto z miejsca kontroli drogowej trafiła do policyjnego aresztu. Teraz za wręczenie korzyści majątkowej funkcjonariuszowi grozi jej do 10 lat więzienia.