Próbowała wyłudzić kredyt. Trafiła do policyjnej celi

Mieszkanka Torunia próbowała oszukać nie tylko sklep, ale także bank (fot. Łukasz Piecyk)

Toruńska policja zatrzymała kobietę, która próbowała wyłudzić kredyt na kwotę kilku tysięcy złotych. Z ust śledczych usłyszała już zarzuty. Fakt, iż 61-latka dopuściła się czynu w warunkach tzw. recydywy powoduje, że kara wzrośnie jej o połowę, z 8 do 12 lat więzienia.

Wczoraj funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Toruniu doprowadzili do Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum Zachód 61- latkę. Do jej zatrzymania doszło w poniedziałek, 11 stycznia.

– Kobieta na podstawie fałszywego oświadczenia o zatrudnieniu próbowała wyłudzić kredyt na kwotę kilku tysięcy złotych na zakup telefonu komórkowego – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, Oficer Prasowy KMP Toruń. – Gdyby udało jej się to zrobić doprowadziłaby  do niekorzystnego rozporządzenia mieniem  jednego z banków udzielających pożyczki. Ponieważ sytuacja w porę wyszła na jaw, sprawczyni trafiła w ręce funkcjonariuszy, a następnie  prosto do policyjnej celi.

Policjanci  sprawdzili jej kryminalną przeszłość. Okazało się, że kilka miesięcy temu opuściła zakład karny po kilkunastu miesiącach odbywania kary pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Tym samym swojego ostatniego czynu dokonała w warunkach powrotu do przestępstwa. Z ust śledczych usłyszała zarzut usiłowania wyłudzenia kredytu w warunkach  tzw. recydywy. Sąd, po rozpatrzeniu sprawy, postanowił aresztować kobietę na najbliższe trzy miesiące.