Próbowali wyłudzić kredyt z toruńskiego banku

Podczas wykonywanych przez policjantów czynności wyszło na jaw, że mężczyzna miał wspólnika (fot. Łukasz Piecyk)

Zarzut usiłowania wyłudzenia kredytu usłyszało z ust prokuratora dwóch mężczyzn w wieku 46i 36 lat. Teraz grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

– Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą toruńskiej komendy doprowadzili do Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum-Zachód dwóch sprawców usiłowania wyłudzenia kredytu – poinformowała podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy toruńskiej policji. – Do ich zatrzymania doszło poprzedniego dnia. Jeden z mężczyzn przedłożył w sklepie zaświadczenie o wysokości osiągniętego dochodu i zatrudnieniu w jednej z firm. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że nigdy nie był jej pracownikiem.

W ten sposób chciał wyłudzić udzielenie kredytu w celu zakupu sprzętu elektronicznego. Podczas wykonywanych przez policjantów czynności wyszło na jaw, że mężczyzna miał wspólnika, który pomógł mu uzyskać zaświadczenie.

Mężczyźni usłyszeli zarzut usiłowania wyłudzenia kredytu. Prokurator objął sprawców oszustwa dozorem policji, a ponadto jednemu z nich nakazał wpłacić kilkaset złotych poręczenia majątkowego