Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Protest przed Urzędem Miasta – Solidarność zawalczy o Dom Harcerza i ZS nr 22
Michał Ciechowski 2 marca, 2014, 17:04 Aktualności
dom-harc-14-1024x730
Zbieranie podpisów przeciwko likwidacji Domu Harcerza (fot. archiwum)

W poniedziałek mogą pojawić się utrudnienia w ruchu w związku z protestem, który odbędzie się przed Urzędem Miasta Torunia. Związkowcy z oświatowej Solidarności zaapelują w ten sposób do prezydenta Michała Zaleskiego o wycofanie się z zamiaru likwidacji Ogniska Dom Harcerza i Zespołu Szkół nr 22.

Związkowcy będą protestować przed Urzędem Miasta przy Wałach gen. Sikorskiego w poniedziałek od godz. 15.

– W poniedziałek będziemy apelować do prezydenta Zaleskiego, żeby wycofał się z zamiaru ich likwidacji, przekażemy mu petycję w tej sprawie – mówi Jerzy Wiśniewski, szef toruńskiej Solidarności oświatowców.

Na pikiecie mają się zjawić nie tylko związkowcy, ale także pracownicy i rodzice wychowanków obu placówek. Organizatorzy mówią, że pod urząd przyjdzie ponad sto osób.
Pomysł likwidacji Ogniska Pracy Pozaszkolnej Dom Harcerza i Zespołu Szkół nr 22 przy ul. Fałata przedstawił prezydent Michał Zaleski na posiedzeniu komisji oświaty rady miasta pod koniec stycznia br.
Przez całe ferie pracownicy, uczniowie i rodzice z Ogniska i ZS nr 22 protestowali przeciwko tym planom. Nie przekonało to jednak miejskich radnych, bo 13 lutego poparli prezydenckie projekty likwidacji placówek. Jeśli nic się nie zmieni, obie przestaną funkcjonować w dotychczasowej formie z końcem sierpnia br.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także