Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Prowadził auto mimo sądowego zakazu. Był pod wpływem alkoholu
Michał Ciechowski 15 października, 2014, 14:38 Aktualności Miasto
policja 06 piecyk
Badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie (fot. Łukasz Piecyk)

Ponad trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca, którego zatrzymali toruńscy policjanci. Decyzją sądu, w ramach orzeczonego zakazu, mężczyźnie nie wolno było prowadzić auta do października 2015 roku.

– Wczoraj, około godz. 13.00, przy ul. Grudziądzkiej policjanci z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście zatrzymali do kontroli poloneza – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, z rzecznik prasowy toruńskiej policji. – Za kierownicą auta siedział mieszkaniec powiatu wąbrzeskiego. Kontrolujący go policjanci wyczuli, że może być on pod wpływem alkoholu.

Badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze w policyjnych systemach informatycznych zbadali również jego przeszłość.

– Okazało się, ze to nie był jego pierwszy przypadek, kiedy w stanie nietrzeźwości wyjechał na drogę – dodaje rzeczniczka. – Za takie samo przestępstwo skazał go już sąd w Wąbrzeźnie.
Decyzją sądu mężczyźnie nie wolno było prowadzić pojazdów do października przyszłego roku.

Teraz oprócz sankcji za prowadzenie pod wpływem alkoholu grozi mu kara do 3 lat więzienia za nie stosowanie się do sądowego orzeczenia.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także