Prowadził auto mimo sądowego zakazu. Był pod wpływem alkoholu

Badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie (fot. Łukasz Piecyk)

Ponad trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca, którego zatrzymali toruńscy policjanci. Decyzją sądu, w ramach orzeczonego zakazu, mężczyźnie nie wolno było prowadzić auta do października 2015 roku.

– Wczoraj, około godz. 13.00, przy ul. Grudziądzkiej policjanci z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście zatrzymali do kontroli poloneza – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, z rzecznik prasowy toruńskiej policji. – Za kierownicą auta siedział mieszkaniec powiatu wąbrzeskiego. Kontrolujący go policjanci wyczuli, że może być on pod wpływem alkoholu.

Badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze w policyjnych systemach informatycznych zbadali również jego przeszłość.

– Okazało się, ze to nie był jego pierwszy przypadek, kiedy w stanie nietrzeźwości wyjechał na drogę – dodaje rzeczniczka. – Za takie samo przestępstwo skazał go już sąd w Wąbrzeźnie.
Decyzją sądu mężczyźnie nie wolno było prowadzić pojazdów do października przyszłego roku.

Teraz oprócz sankcji za prowadzenie pod wpływem alkoholu grozi mu kara do 3 lat więzienia za nie stosowanie się do sądowego orzeczenia.