Prowadził pojazd po wpływem środków odurzających

Wynik badania potwierdził obecność zakazanych środków w organizmie kierowcy (fot. Łukasz Piecyk)

Policjanci z komisariatu na toruńskim Rubinkowie zatrzymali do rutynowej kontroli samochód osobowy, który prowadził 24-letni kierowca. Jak się okazało mężczyzna był pod wpływem środków odurzających. Dodatkowo funkcjonariusze odnaleźli u 30-letniego pasażera auta blisko 2 gramy amfetaminy. Kolejne 38 gramów tej samej substancji 30-latek trzymał w domu.

– Wczoraj, krótko po północy, mundurowi patrolując rejon ul. Żółkiewskiego zatrzymali do kontroli samochód osobowy – relacjonuje st. sierż. Wojciech Chrostowski z toruńskiej policji. – Podczas rozmowy z kierowcą funkcjonariusze nabrali podejrzeń że może on być pod wpływem środków odurzających. Postanowili poddać 24-latka badaniu na zawartość narkotyków specjalnym testerem.

Wynik badania potwierdził obecność zakazanych środków w organizmie kierowcy. Policjanci dokładnie sprawdzili wnętrze pojazdu i przeszukali kierowcę oraz pasażera.

– U 30-latka funkcjonariusze znaleźli foliowy woreczek z białym proszkiem – dodaje policjant. – Wstępne testy wykazały, że jest to amfetamina.
Mężczyźni prosto z miejsca kontroli trafili do policyjnej celi. Kryminalni przeszukali mieszkanie pasażera skody. Odnaleźli tam kolejne 38 gramów amfetaminy. Zebrane przez policjantów dowody wskazują na to, że 30-latek nie tylko posiadał środki narkotyczne, ale i udzielał ich odpłatnie innym osobom oraz brał udział w ich obrocie.

Za udział w obrocie znaczną ilością narkotyków może grozić nawet do 12 lat więzienia. Za prowadzenie samochodu pod wpływem narkotyków grozi do 2 lat pozbawienia wolności.