Przebudują ul. Gagarina

Koszt inwestycji to 5.978.339,50 zł (fot. Łukasz Piecyk)

W najbliższy piątek, 19 września, toruńscy drogowcy podpiszą umowę na przebudowę ulicy Gagarina, Krzemienieckiej i Wileńskiej w Toruniu. W ramach zadania wszystkie trzy ulice zmienią swój wygląd i zyskają nowy charakter.

Ulica Gagarina zostanie przebudowana na odcinku 1,2 km, natomiast Krzemieniecka i Wileńska na odcinku 410 metrów. W ramach robót zostanie wykonana nowa nawierzchnia jezdni, chodników, zatok autobusowych i miejsc postojowych.

Ponadto na ulicy Gagarina zostanie wykonana korekta kanalizacji deszczowej i oświetlenia drogowego. Przebudowa oznacza także poprawę bezpieczeństwa. Na skrzyżowaniu Reja-Gagarina zostanie zamontowana sygnalizacja świetlna.

-Roboty zostały podzielone na IV etapy. Chcemy, aby utrudnienia w ruchu były jak najmniejsze, choć nie da się ich uniknąć – wyjaśnia Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD. – W I etapie, który rozpocznie się 23.09.2014 r. zajmiemy się ul. Wileńską. Prace będziemy realizować na całym odcinku tj. od Szosy Okrężnej. Na czas prowadzonych robót ulica będzie wyłączona z ruchu

I etap robót obejmuje także roboty na ulicy Gagarina na odcinku od ul. Sienkiewicza do Domu Studenta. Prace na tym odcinku ruszą dopiero pod koniec września.

Na czas prowadzonych robót dla kierowców jadących od strony ul. św. Józefa objazd zostanie wytyczony ulicami: Sienkiewicza, Broniewskiego i Reja.

W II etapie drogowcy zajmą się dalszym odcinkiem ul. Gagarina, od Domu Studenta do ul. Reja. Kolejny etap obejmie odcinek od ul. Reja do ul. Krzemienieckiej (z wyłączeniem skrzyżowania Gagarina-Krzemieniecka). W ostatnim etapie prace będą realizowane na ul. Gagarina na odcinku od ul. Krzemienieckiej do ul. Szosa Okrężna i na ul. Krzemienieckiej od ul. Wileńskiej do Gagarina wraz ze skrzyżowaniem z ul. Gagarina.

Koszt inwestycji to 5.978.339,50 zł. Wykonawca prac, które potrwają do 31.05.2015 r. zajmie się Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego S.A. z Torunia.