Przed meczem włamali się do sklepu spożywczego

Sprawcami włamania byli sympatycy jednego z toruńskich klubów piłkarskich (fot. Łukasz Piecyk)

Nieletni sympatycy jednego z toruńskich klubów piłkarskich okradło przed meczem pobliski sklep spożywczy. Teraz o losie młodych mężczyzn zadecyduje sąd.

– Do zdarzenia doszło w sobotę, 6 września, około godz. 12:00 – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy toruńskiej policji. – Dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży w jednym ze sklepów spożywczych na ul. Szosie Chełmińskiej. Według telefonicznej informacji grupa kilkunastu młodych mężczyzn ubranych w barwy jednego z toruńskich klubów piłkarskich miała wejść do sklepu. Część z nich wykorzystując tłok wyniosła ze sklepu kilkadziesiąt puszek piwa, słodycze i inne artykuły spożywcze. Straty wyniosły kilkaset złotych.

Toruńscy kryminalni wnikliwie przeanalizowali wszelkie zebrane w tej sprawie dowody. Na podstawie tych ustaleń funkcjonariusze w niedzielę zatrzymali trzy osoby. Okazało się, że to dwóch 14-latków i 13-latek.

– Policjanci zatrzymali również trzech kolejnych sprawców tego czynu – dodaje funkcjonariuszka. – To 17 latek, dwóch 15 – latków oraz 12-latek. Należy zaznaczyć, że wszyscy sprawcy czynów karalnych w postaci kradzieży byli w grupie osób dorosłych, którzy nie zwracali im uwagi na niewłaściwe zachowania.

Wszystkie zebrane materiały trafią do sądu, aby ten mógł ocenić ich postępowanie. To od jego decyzji będzie zależał ich dalszy los i kroki podjęte w stosunku do ich opiekunów.