Przed nami 5. Festiwal Sztuki Faktu

Fot. nadesłane

„Portret Polaków – spojrzenie w lustro” będzie mottem zbliżającej się jubileuszowej 5. edycji Festiwalu Sztuki Faktu. Hasło przewodnie nawiązuje do nadchodzącej w przyszłym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzenie odbędzie się w Toruniu w dniach 5-7 października.

Podzielony na dwadzieścia dwa bloki tematyczne festiwal  już od pięciu lat sprowadza do Torunia miłośników dokumentów z całej Polski. Projekcjom filmowym towarzyszą liczne spotkania z twórcami, a także wyjątkowe koncerty, zwieńczające wydarzenie. W tym roku gwiazdami Gali Zamknięcia będą artyści programu The Voice of Poland: Maria Sadowska z zespołem oraz Ania Karwan, Juliusz Kamil i Michał Grobelny.

Ponadto, po raz piąty spotkamy się na Nocy Reporterów, warsztatach tematycznych i wielu innych wydarzeniach, na których z pewnością nie powinno was zabraknąć.

Szczegółowy program Festiwalu znajdziecie na www.sztukafaktu.pl/program.

Partnerem głównym tegorocznej edycji Festiwalu Sztuki Faktu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie. Partnerami są Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi, Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych oraz Telewizja Polska.