Przejazd pod wiaduktem na placu Armii Krajowej znów zamknięty

Remont wiaduktu prowadzi firma Skanska, wybrana w przetargu ogłoszonym przez PKP Polskie Linie Kolejowe (fot. Łukasz Piecyk)

W związku z trwającą rewitalizacją wiaduktu kolejowego na placu Armii Krajowej od poniedziałku od godziny 19.00 do wtorku do godziny 4.00 przejazd pod wiaduktem będzie zamknięty.

Autobusy linii nr 10, 11, 12, 13, 14, 20 i 36 będą kursować w obu kierunkach objazdem ul. Kujawską i Podgórską, natomiast autobusy linii nr 44 (w obu kierunkach) pojadą objazdem ul. Podgórską.

Autobusy linii nr 10 i 20 będą się zatrzymywać na ul. Kujawskiej przy pl. Armii Krajowej i Dworcu Głównym PKP oraz na przystankach tymczasowych na ul. Poznańskiej na wysokości ul. Idzikowskiego.

Autobusy linii nr 11, 12, 13, 14 i 36 zatrzymywać się będą na ul. Kujawskiej przy pl. Armii Krajowej i Dworcu Głównym PKP.
Autobusy linii nr 44 będą się zatrzymywać na przystankach przy ul. Podgórskiej vis-a-vis Dworca Głównego PKP oraz na przystankach tymczasowych na ul. Poznańskiej na wysokości ul. Idzikowskiego.

Przystanek na ul. Podgórskiej przy Parku Tysiąclecia zostanie zawieszony.

Remont wiaduktu prowadzi firma Skanska, wybrana w przetargu ogłoszonym przez PKP Polskie Linie Kolejowe. W ramach zadania zostanie wykonana modernizacja czterech torów zasadniczych i jednego toru dodatkowego. Wymienione zostaną także przęsła, wyremontowane zostaną przyczółki oraz pomosty.